OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21 czerwca 2020

 

Przed nami okres wakacyjno urlopowy, jest jednak kilka istotnych informacji, które chciałem przedstawić.

 1. W ubiegły czwartek podczas spotkania Rady Parafialnej, ks. proboszcz Arne Marco Kirsebom poinformował o swoim nowym miejscu posługi w diec. Tromso. Oficjalnie rozpocznie tam pracę od 1 października br.

 2. Ks. Eystein Freuchen będzie pracował w naszej parafii w zmniejszonym wymiarze godzin aby z dniem 1 października przyszłego roku zakończyć pracę i cieszyć się życiem emeryta.

 3. Z dniem 1 lipca kończy pracę sekretarka p. Jacqueline David na jej miejsce została zatrudniona p. Teresa Alves w praktyce oznacza to, iż oprócz j. norweskiego i angielskiego komunikacja w biurze parafialnym może odbywać się w j. hiszpańskim. W j. polskim można komunikować się ze mną oraz p. Renatą Rębosz.

 4. Katecheza, którą rozpoczniemy we wrześniu, będzie ograniczona jedynie do grupy dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii (tzw. I rok przygotowania) oraz grupy komunijnej. Taka decyzja podyktowana jest ew. decyzjami ograniczającymi możliwości zgromadzeń w związku z COVID-em.

 5. Zapisy dzieci do wspomnianych grup katechetycznych będą odbywały się przez formularz umieszczony na polskiej stronie parafii, która ruszy 1 sierpnia br. Przy tej okazji chcę zaznaczyć, iż do grupy pierwszokomunijnej będą przyjmowane jedynie dzieci, które zamierzają uczestniczyć w uroczystości w naszym kościele parafialnym.

 6. Katecheza przygotowująca do bierzmowania z pewnością ruszy, nie mam jednak żadnych szczegółowych danych dot. organizacji i przebiegu. 

 7. Z uwagi na urlop przez cały lipiec będzie jedna Msza Święta niedzielna o godzinie 14:00 sprawowana przez o. Aleksandra Piłata.

 8. Po 15 czerwca wprowadzone zostały nowe limity osób mogących uczestniczyć we Mszy Św. Poniżej pełna informacja zwiększoną czcionką.

Zasady uczestnictwa we Mszy Świętej

 • we Mszy Świętej może uczestniczyć 75 osób w kościele oraz 65 osób w sali.

 • należy zapisać się na listę uczestników przy wejściu do kościoła.

 • zgromadzeni muszą zachować odległości 1 metra (nie dotyczy członków rodziny czy mieszkających razem),

 • Komunia Święta udzielana (tylko) na rękę

 


p. Adam Dawid Wróblewski C.PP.S

       

 

 

  

​© 2014 Asker og Bærum katolske menighet Stabekk@katolsk.no

Tel: 67 49 47 30 

Nyveien 17, 1369 Stabekk

Vipps nummer: 562154

Følg oss på: 

 • w-facebook
 • Twitter Clean
 • w-googleplus